Porady - Karnisze

Poradnik karnisze:

  1. Czy podane długości: 160cm, 200cm, 240cm dotyczą całości karnisza z dekorem włącznie? Oznaczenie 160cm, 200cm, 240cm dotyczy długości samej rury. Do tego trzeba doliczyć po kilka cm z każdej strony ze względu na zakończenia (dekory).

  1. Czy w zestawie znajdują się wszystkie elementy potrzebne do zamontowania karnisza?

Wszystkie niezbędne elementy znajdują się w zestawie. Kółka z wkładką wyciszającą – cichy przesuw firany i ochrona powierzchni rury przed zarysowaniami. W zależności od modelu, występują kółka otwarte bądź kółka zamknięte. Kółka otwarte pozwalają na swobodne zdejmowanie firany z karnisza i swobodny przesuw firany przez wsporniki.

karnisze2

  1. Czy karnisze można w jakiś sposób regulować, aby uzyskać satysfakcjonującą mnie długość?

Karnisze można nie tylko łączyć, ale również przycinać. Wystarczy do tego zwykła piłka do metalu. Jeśli chodzi o łączenie rur, niezbędny jest łącznik, który można zamówić.

karnisze3

  1. Czy karnisze nadają się na firanki z przelotkami?

W większości przypadków wsporniki blokują swobodny przesuw firanki bądź zasłony. Jest to możliwe jedynie między wspornikami. Karnisze drążkowe stanowią przede wszystkim element dekoracyjny wystroju wnętrz. Dlatego decydując się na taki karnisz warto pamiętać, że Zasłona na przelotkach może być regulowana jedynie między wspornikami bądź zawieszona na stałe, gdy z obu stron przelotki (najczęściej po jednej) są za wspornikami.

  1. Czy istnieje możliwość zakupu samych zakończeń?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Przy okazji kompletowania takiego karnisza trzeba zwrócić uwagę na średnicę rury i o takiej średnicy zamówić końcówki. Taka opcja jest możliwa poprzez kontakt telefoniczny z naszym sklepem pod numerem +48 61 624 25 01.

karnisz5

  1. Czy istnieje możliwość zakupienia innej rury i innego zakończenia i otrzymania produktu w jednej przesyłce?

Istnieje taka możliwość i jest ona również dostępna poprzez bezpośredni kontakt z naszym sklepem pod numerem +48 61 624 25 01.

  1. Jaka jest długość wsporników i czy jest możliwość regulacji ich długości?

W karniszach nowoczesnych nie występuje wspornik z możliwością regulacji. W karniszach typu klasycznego występuje wspornik z możliwością regulacji długości w zakresie od 18 do 21cm.

up
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl